Nogomet

Izvještaj o utakmicama za žene: Chelsea 2 Wolfsburg 1

Koji Film Vidjeti?

Wolfsburg je izgubio od Chelseaja 2-1.

Golovi Sama Kerra i Pernille Harder iz drugog poluvremena pomogli su plavima osigurati pobjedu nad Wolfsburgom 2: 1 u prvoj utakmici našeg četvrtfinala Lige prvaka.

Wolfsburg je sigurno dobio priliku u prvom poluvremenu sa svojim kapetanom Alexandra Popp udarajući u stativu. I Ann Katrin-Berger dva puta uskratio Fridolinu Rolfo.

Niamh Charles i Jonna Andersson obojica su uklonili napor crte s 10 minuta u drugom dijelu. Modri ​​će kazniti naše njemačke protivnike zbog izgubljenih šansi.

Fran Kirby dobro je komunicirao s Kerrom, a Australija je odvela jednog vratara prije nego što je pucao kod kuće i dao plavima 55 minuta.

Kirby i Kerr sastat će se ponovno jer im najbolja igra postavlja Harder da zaradi bodove protiv svog bivšeg tima samo sat vremena kasnije.

Naše vodstvo od 2: 0 trajalo je samo nekoliko minuta nakon što je Dominique Janssen pogodio mrežu nakon što je Magda Eriksson faulirala Svenju Huth u kaznenom prostoru.

Chelsea će preživjeti pritisak prekasno kako bi osigurao našu prvu pobjedu za Wolfsburg i u srijedu odnio pobjedu od 2-1 u sljedećoj trećoj utakmici.

Prije toga, Emma Hayes i njezina strana zabavljali su Aston Villu u Kingsmeadowu u nedjelju dok Modri ​​nastoje zadržati naše prvo mjesto na tablici Super lige za žene.

Emma Hayes napravila je samo jednu promjenu u ekipi koja je osigurala pobjedu nad Evertonom 3: 0 prošle srijede.

Dovođenje Sophie Ingle na stranu nakon što je veznjak propustio pobjedu u Merseysideu nakon kucanja u finalu Kupa kontinentalne lige.

Niamh Charles nastavio je lijevog beka, pridružio se Millie Bright, kapetanu Erikssonu i braniču Jonni Anderssonu kod Bluesa iza vratara Bergera.

Ingle je ušao u središte travnjaka zajedno s Melanie Leupolz i Ji So-Yunom. Također, Harder je sjeo na napadačku stanicu nakon napadača u obliku Kirbyja i Kerra.

Chelsea je otišao na utakmicu na stadionu Szusza Ferenc

Chelsea je na utakmicu na stadionu Szusza Ferenc otišao službeno kao domaća momčad. No, naši su protivnici izgledali opuštenije u današnjoj razmjeni prvog četvrtfinala.

kolika je neto vrijednost Ricka Hendricka

Bilo je ranih znakova prijetnje Wolfsburga kad su se približili početnoj točki samo tri minute kasnije.

Momčad Chelseaja

Chelseajev tim (Izvor: Pride of London)

Rolfo je bio vrlo visoko u kutiji i krenuo ravno prema glavi. No, zahvaljujući Modrima, Bright je bio u pravom trenutku na pravom mjestu da blokira golgeterski napor i razriješi opasnost.

Harder, prvi put suočen sa svojim bivšim klubom, zapeo je u otvorenom pasu.

Međutim, napadački vezni igrač nije uspio zadržati loptu - vratar zbog onoga što je moglo dovesti do šanse da uđe u praznu mrežu.

Nekoliko minuta kasnije, čak je i kapetan Wolfsburga Popp pogodio stativu. Stoga je Charles morao biti oprezan kako bi uklonio kamen spoticanja s linije.

Chelsea tada Bergeru mora biti zahvalan kad vratar Modrih dva puta demantira Rolfoa prije nego što Andersson ukloni udarac iz Pajorove postave.

Nekoliko minuta kasnije, protivnici su imali loptu u mreži. No, Popp je odlučio rukom zabiti loptu u mrežu. Kao rezultat toga, veznjak je dobio žuti karton.

Kirby u lovu na nastavak

U pola sata sata, Modri ​​su stvorili naše prvo otvaranje igara, i nije iznenadilo da su i Kerr i Kirby bili uključeni.

Bright je pronašao Kerra nakon pljačkaške utrke, a Australija je na Kirbyjevoj cesti odjenula punopravni čopor.

koliko prstenova ima iguodala

Fran Kirby- Čuvar

Fran Kirby (Izvor: The Guardian)

Kirby je imao priliku dobiti loptu usmjerenu u nju, ali je umjesto toga lažnu loptu ubacio u šesnaesterac. No, nijedan igrač Chelseaja nikada nije ušao u okvir s onim što bi bilo lako u zadnjem kraju.

Došao je red na Wolfsburg, a Berger se mogao osvrnuti i biti optimističan dok mu je Rolfo glava skliznula s glave.

Neki bi rekli da je Chelsea imao sreću što je bio u ispravnoj poziciji za odlazak na odmor.

Chelsea je skupio našu sreću u prvom poluvremenu. I nekoliko minuta nakon odmora. Modri ​​su opet imali sreće na našoj strani jer je glava s Rolfa pogodila šumu.

Nekoliko minuta kasnije, Chelsea je kaznio naše rivale propuštenim prilikama. A bila je to užasna utakmica za namještanje utakmica između Kerra i Kirbyja koja je pokvarila šanse.

zašto se Jason Dufner razveo

Kirby je prikupio dodavanje Jija prije nego što je zabio loptu za Kerra, a Australija je jednom dodirnula vratara prije nego što je pogodila kući. Čvrstim kutom dovode Modri ​​u vodstvo od 1: 0 u 55 minuta.

Kerr je smiren da povede.

Samo nekoliko minuta kasnije, Berger je također pokazao zašto je jedan od najboljih vratara u ženskom nogometu, jer je oslobodio ušteđevinu svjetske klase kako bi odbojka dobro puhala na Rolfu.

To se spremanje pokazalo presudnim nekoliko minuta kasnije jer je Harder ugasio svoju bivšu momčad kako bi udvostručio našu dobit.

Sam Kerr - AFC

Sam Kerr (Izvor: AFC)

Kirby je pogrešno pogriješio u pozadini Wolfsburga. I brzo pronašao loptu do Kerra, koji je oslobodio loptu, oslobodivši se na Harderu.

Također, veznjak je zabio loptu u donji kut.

Pernille kažnjava bivši klub.

Naša pobjeda od 2: 0 ne bi potrajala dugo jer je Eriksson ispustio Hutha u kazneni prostor. Također, Janssen je otišao gore i pogrešno poslao Bergera te se vratio s pogotkom sa svoje strane.

Chelsea je kasno povukao pritisak iz Wolfsburga kako bi osigurao našu prvu pobjedu nad njemačkom momčadi. A također i da modri dođu u vodstvo od 2-1 u revanšu sljedećeg tjedna.

Pernille Harder- FIFA

Pernille Harder (Izvor: FIFA)

Pernille Harder zabila je za svoju staru momčad dok je Chelsea preživio. Napad protiv Wolfsburga u njihovoj prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Njemački je tim dva puta pogodio stativu. Štoviše, vidio je kako je udarni udarac Ewe Pajor izbačen s crte dok je Chelsea izgledao slabo.

No, momčad Emme Hayes povela je kad je Sam Kerr na pogodak uvrstio Katarzinu Kiedrzynek. A Harder je izjednačio trenutak nakon što je vratar Wolfsburga predao loptu.

Dominique Janssen zabio je u golu, ali Chelsea se držao pobjede.