Nogomet

Izvanredan nastup West Borma u porazu Chelseaja 5-2 na Stamford Bridgeu.

Koji Film Vidjeti?

Matthew Pereira i Callum Robinson postigli su dva pogotka dok se West Brom borio da pobijedi deset ljudi Chelseaja i završio naglaskom na početku 14 neporaženih utakmica za vrijeme Thomas Tuchela na Stamford Bridgeu.

Baggies su bili briljantni kao i Modri, čiji je Thiago Silva isključen u 29. minuti.

Rezultat pomiče stranu s 19 mjesta na sedam bodova Newcastlea s 17 mjesta. Pa čak i ako se ne nose s onim što se ne događa i bježe od ispadanja. Kasnije će se s velikim ponosom osvrtati na ovaj dan.

Sam Allardyce Ljudi su bili istaknuti u oporbi i njihove su namjere bile na visini svih vremena.

Chelsea je poveo u 27. minuti utakmice kada Christian Pulisic uslijedio je nakon slobodnog udarca Marcosa Alonsa.

Međutim, dvije minute kasnije, dan im se počeo pogoršavati. Kada je Thiago dobio drugi žuti karton za izazov prodora Ok Yokuslu .

Nakon toga uslijedio je šokantan show tijekom suspenzije prvog kola kada je Pereira ušao u sredinu.

Prvi pokušaj Brazila bio je dobar kraj za Edouarda Mendyja prije nego što je dobru akciju završio niskim udarcem trojice braniča.

Među tim golovima Matt Phillips je izveo štrajk koji je izašao iz drveta.

West Brom je potom tražio svoje nakon prekida, jer je zamjena Robinson volejom na nogama povisio na 3-1 prije nego što je Mbaye Diagne završio utakmicu izvrsnim udarcem.

Veznjak Engleske Mason Mount, koji je doveden na poluvrijeme, ušao je smanjiti deficit.

Ali Baggyi su se oduprli ostalim prijetnjama Chelseaja prije nego što je Robinson na kraju završio uzoran dan posjetitelja.

Lijeni Chelsea plaća cijenu: Je li ovo bila prva pogrešna prosudba Thomasa Tuchela?

Njegovi razlozi za napuštanje prve regularne momčadi iz prvog XI, uključujući Mount i Kai Havertz , bili su zato što je želio nove noge na terenu. Zbog dodatnog napora svojih igrača na klupi tijekom međunarodne pauze.

Početnici su možda bili fizički oštri. Ali bili su mentalno lijeni kad je Thiago platio vrlo visoku cijenu.

Tim Chelsea (Izvor The Sun)

Tim Chelsea (Izvor: The Sun)

Bilo je opasno startati za 36-godišnjeg Brazilca, koji se upravo vratio dva mjeseca nakon ozljede.

Uzeo je 'jednog iz momčadi' kad je vratio Pereiru na rub terena.

Međutim, njegov drugi booking ne bi bio opravdanje za igrača njegove veličine.

Danac Andreas Christensen, koji je radio na Thiagovoj poziciji, uskočio je kada ga je zamijenio veznjak Hakim Ziyech.

Napadač Timo Werner ušao je neozlijeđen u utakmicu i propustio je ‘nagodbu’ Njemačke protiv sjeverne Makedonije.

Vjerojatno je poželio da je reagirao jednako brzo kao Pulišić na gol Modrih, iako je postavio cilj Mount.

Tada su i on i njegovi suigrači poželjeli da nastave međunarodnu karijeru.

Momčad koja je primila samo dva gola u posljednjih 14 utakmica Tuchela otpustila je i posramila ovosezonski strijelac.

Chelsea ima četiri dana da se oporavi prije nego što se u četvrtfinalu Lige prvaka suoči s Portom.

Napad na West Brom veličanstven je na Stamford Bridgeu.

Pobjeda West Borma nad Chelseajem bila je savršena oluja za West Brom. Također, dan kada su njihovi igrači pjevali drugačije od svojih kolega.

Pereira je jedno od najsvjetlijih svjetala za Baggye u ovo izazovno vrijeme.

Momčad West Borm

Ekipa West Borm (Izvor: Premier League)

Štoviše, iako je prošlog ljeta potpisao stalni ugovor. Moglo bi biti izazov držati se njega kad padnu.

Njegova trka za prvi gol u vrataru Samu Johnstoneu bila je savršena, baš kao što je u drugoj završio s klinikom.

Robinson, koji je ušao u samo 37. minuti zbog ozlijeđenog Branislava Ivanovića, brzo se složio s pritiskom svoje momčadi. Njegov treći cilj na West Bromu bio je izbor publike.

Allardyce se tijekom svoje duge karijere nikada nije osjećao ispadanjem u Premier ligu. Ako bude držao taj rekord ove sezone. Bit će to njegov najznačajniji čin.

Osvrćući se na neke statistike

Chelsea je ove sezone primio osam golova u dvije utakmice protiv West Broma u Premier ligi. Većinu su poslali na jednu stranu u jednoj kampanji.

vjenčanje emily kuchar i zack greinke

Chelsea je po drugi put primio pet golova i domaću utakmicu Premier lige. Međutim, posljednji put protiv Arsenala u listopadu 2011. (3-5).

Štoviše, Allardyce je prvi menadžer koji je osvojio putovanje na Stamford Bridge u Premier ligi s tri različite momčadi (Bolton Wanderers, Crystal Palace, West Brom).

Sam Allardyce (Izvor Premier League)

Sam Allardyce (Izvor: Premier League)

S druge strane, Chelsea je prvi put u svim natjecanjima izgubio kod kuće pod Tuchelom. U osmoj utakmici Modrih na Stamford Bridgeu s zaduženim njemačkim trenerom.

Pulišićevo otvaranje u Chelseaju prvi put za Modre u zadnjih 21 utakmicu u svim natjecanjima. Otkako je u prosincu svladao Leeds u Premier ligi.

Thiagov crveni karton za 29 minuta bio je prvi Chelsea u Premier ligi od kolovoza 2017. kada je Gary Cahill dobio otkaz od Burnleyja samo 14 minuta kasnije.

Johnstone je prvi vratar koji je pružio podršku Premier lige West Bromu, a drugi je to učinio ove sezone, nakon Edersona iz Manchester Cityja protiv Tottenhama u veljači.

Dva gola Pereire za West Brom došla su za samo dvije minute i 46 sekundi. Prvi od devet golova Brazila u devet ligaških utakmica.

Robinson je prvi igrač u povijesti Premier lige koji je barem dva puta pogodio kod kuće. I u gostima protiv Chelseaja u manje od jedne sezone.