Euro Kup

Španjolska je pobijedila Švicarsku za plasman u polufinale

Koji Film Vidjeti?

Trostruki prvaci Španjolska preživjeli su još jednu pošast pobijedivši deset muškaraca, Švicarsku, u izvođenju jedanaesteraca za plasman u polufinale Europskog prvenstva.

Švicarska zamjena Ruben vargas bio u punom suzu nakon pucanja kaznenog udarca i dopuštanja Mikel Oyarzabal postići odluku za Španjolsku.

na što je išao koledž izvukao pasmine

Španjolskoj, šestoplasiranoj momčadi svijeta, također je trebao produžetak da bi pobijedila Hrvatsku u šesnaestini finala, unatoč vodstvu od 3-1 uz pet minuta normalnog vremena za igru.

Bili su ispred Sankt Peterburga protiv Švicarske kada je bio veznjak Denis Zakaria skrenuti Jordi Alba Pucao u vlastitu mrežu da bi Španjolskoj pružio priliku da rano povede.

Švicarski kapetan xherdan Shaqiri izjednačio nakon pogreške na začelju Španjolske. Ali švicarski suigrač Remo Freuler je isključen devet minuta kasnije.

Držali su se forsiranja produžetaka i raspucavanja, ali promašili su tri udarca koji su se na kraju pokazali skupima.

Španjolsko gnijezdo će se u utorak u polufinalu sučeliti s Italijom na Wembleyu Roberto Mancini 'Momčad je pobijedila Belgiju sa 2-1.

Španjolskoj nedostaje bezobzirnosti, ali nastavlja.

Kad se Alba u 8. minuti skrenuo i doveo Španjolsku u vodstvo od 1: 0, bilo je nekoliko pozitivnih znakova za momčad Luisa Enriquea.

Imali su priliku povećati vodstvo s Cesarom Azpilicuetom i Pauom Torresom koji su oboje odmahivali glavama iz kornera.

No, nedostatak bezobzirnosti Španjolske pred golom gotovo se vratio da ih progoni. Kad se Zakaria, koji je ranije bio kriv za autogol, približio se kući. I Steven Zuber je isključen.

Španjolskoj nedostaje bezobzirnosti, ali nastavlja (Izvor: Business Standard)

Naposljetku, pogreška iz Španjolske koja je Švicarskoj pružila spas. Susret između Aymeric Laporte i Paua Torresa prekinuo je Freuler. I razdvojio je Shaqirija, koji nije mogao promašiti.

za koji je fakultet svirao Charles Barkley

Ali Freulerovi junaci bili su kratkog vijeka kad je došao do kraja sudbine Gerarda Morena. A engleski sudac Michael Oliver nije se ustručavao pokazati ravno crveni karton.

Švicarska se zadržala preostalih 13 minuta i hrabro branila u produžetku. Ricardo Rodriguez stvorio je izvrstan blok za poricanje Marcosa Llorentea.

Uz to, Moreno je imao najbolju priliku u dvije minute produžetka. Dok je pucao široko s nekoliko metara, frustrirano šutirajući stativu.

No, Španjolska, koja je propustila dva jedanaesterca u vrijeme ispucavanja, učinila je tek dovoljno za dodavanje. Njihov najteži test bit će posljednja četiri protiv Italije, najbolje svjetske momčadi, nakon što su pobijedili Belgiju.