Nogomet

Reading Women 0-5 West Ham Women: Posjetitelji se penjeju s dna WSL-a velikom pobjedom.

Koji Film Vidjeti?

Hat-trik Marthe Thomas iz prvog poluvremena nadahnuo je West Ham za pobjedu od 5: 0 nad Readingom na stadionu Madejski. Popeli su se s dna Super lige za žene i izašli iz zone ispadanja.

Gosti, West Ham, završili su niz bez poraza u sedam utakmica. Snom su započeli u šestoj minuti. S Kenza Dali kad je dobila teško stečeni napor preko cijele Grace Moloney u mrežu.

West Ham udvostručio je svoje vodstvo u brzom slijedu. Kao rezultat Kate Longhurst iskoristila je Readingovu slabost. I pogodio križ selekcije Katerina Svitkova , koja je izdaleka kimnula glavom.

Thomas zatim minutu kasnije ušao u zapisnik. Pucala je iz prošlih pokušaja pored Moloneya kako bi West Hamu dao treći gol na utakmici.

Još jedna izvanredna predstava pokazala je Cecilie Redisch iz West Hama kako trči u okvir za čitanje. Prije bacanja lopte do Thomasa, koji ju je dobro umrežio i postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Čekići su postigli peti gol prije poluvremena kada je Dali pogodio finu loptu do Thomasa. Thomas je sjedio sa strane da bi postigao pogodak za Maloney i dovršio njezin hat-trick.

Rezultat je obranio prvoligašku pobjedu Olli Harder kao menadžer West Hama.

Uzbudljiva prva pobjeda od pet golova donijela je impresivnu pobjedu West Ham Uniteda nad Readingom na Barclaysu. FA ženska Super liga u subotu popodne.

Martha Thomas dobila je izvrstan hat-trick u prvih 45 minuta. Kenza Dali i Katerina Svitkova također su pronašle mrežu kako bi završile tečaj. I obraniti svoju prvu pobjedu u naslovu prvaka nad menadžerom Ollijem Harderom.

Hammers su napravili jednu promjenu u odnosu na poraz prošlog vikenda na Old Traffordu. Nakon što se Hawa Cissoko povukla nakon suspenzije, Laure Vetterlein.

Gostujući tim upravo je počeo kad je Danielle Carter za ruku zgrabila Kate Longhurst u lice. Trbušni igrač sjedio je na liječenju.

Dagny Brynjarsdottir dobila je prvu priliku na utakmici. No, napor s ruba polja prešao je prečac.

Preostalih sedam minuta, Martha Thomas imala je zlatnu priliku za otvaranje pogotka. Katerina Svitkova prošla je prekrasan križ s lijevim nogama na koji je škotska država mogla samo pasti.

Minutu kasnije, Čekićari su bili u vodstvu kada je ubačaj Kenze Dalija lebdio nad vratarom. I našla se u donjem uglu Čitanja. Net kako bi gostujuća momčad prvi put imala poštenu priliku u Berkshireu.

Momčad Olli Harder udvostručila se za deset minuta na Madejskom. Thomas je u pozadini izabrao Svitkovu. A Češka u inozemstvu uspjela je glavom uputiti u čvrsti kut.

Nevjerojatno je da je Thomas samo nekoliko minuta zabio loptu u mrežu. Nakon ubacivanja u mrežu, odličan start gostujuće momčadi. Postigla je tri pogotka u četiri minute da dovede sebe u vodstvo.

Prva prijetnja Charlotte da će pročitati vrijeme došla je oko 23 minute u igru.

Prva prijetnja Charlotte da će pročitati vrijeme došla je oko 23 minute u igru. Slobodan udarac faraona Williamsa leti visoko.

Ženski tim West Ham Uniteda (Izvor The Mirror)

Ženski tim West Ham Uniteda (Izvor: The Mirror)

Angharad James pronašao je prostor na rubu terena na domaćoj strani. Ali njegov štrajk dobro je riješila Courtney Brosnan. Tko je dobro sišao i ostao pri naporu.

Unatoč pritisku Readinga, putna strana i dalje je bila brojač brojaču.

Cecilie Redisch pogriješila je prije nego što je igrala loptu za Thomasa. Njezin drugi cilj u popodnevnim satima. I četvrti za Čekiće u roku od 30 minuta.

A ciljevi tu nisu završili na Harderovoj strani. Martha Thomas svoj je hat-trick upotpunila prekrasnim usitnjenim dijelom. Preko glave Grace Moloney da čvrsto stavi Čekiće. I na putu za svoju najveću pobjedu u kampanji.

Domaćin je izgledao zaprepašteno nakon tako masivnog otvaranja u 40 minuta. I nisu se mogli nositi s medijima koje je postavila Harderina strana.

za što igra momčad reggie bush

Royals nije uspio dobiti ključnu priliku jer su suci udarali na sat u prvom poluvremenu, prema mišljenju Clareta i Bluea.

Drugo poluvrijeme započelo je domaćom momčadi koja je tražila povratak u utakmicu. Trud koji je uložio Carter pomalo je daleko od Brosnanovog ljevaka.

Međutim, Čekići su i dalje izgledali snažno na leđima. I opasno na pultu. Pokušavali su dodati bodove sa 62 minute na satu.

Courtney Brosnan oprezno je presjekla križ Natasha Harding preko prečke.

Domaća momčad nastavila je imati puno igre.

Domaća momčad nastavila je imati puno igre. No, mučili su se da pronađu jasne šanse jer su Hammersi čvrsto stajali do posljednjih 15 minuta igrajući neumorno.

Čitanje žena (Izvor Reading FC)

Čitanje žena (Izvor: Reading FC)

Emma Harries bila je blizu da Royalsu postigne pogodak unazad. Međutim, nije mogla stupiti u kontakt s križem na nebu koji je osvjetljavao lice vrata.

Niti su se Mustafa i Maz Pacheco zamalo sreli šesti put s preostalih pet minuta u standardnom vremenu. No, Moloney je blokirao napadačev napor.

Stoper Readinga uvijek je poricao Emily van Egmond, jer su Hammersi izgledali sretno s obje strane da postignu sljedeći gol.

Reading je dobio još jednu priliku prije zadnjeg zvižduka. Williams je iz slobodnog udarca pogađao gredu koja je izgledala postavljeno da sjedi u gornjem kutu.

Anouk Denton bori se posljednjih pet minuta ozljede da bi prvi put igrao za West Ham United.

Čekići su igrali čvrsto dok nije zazviždao zvižduk za puno radno vrijeme. I svoju su prvu ligašku pobjedu zaradili 2021. godine, kao prvu u Harderu.

Menadžer West Hama Olli Harder bio je pun komplimenata na Tomasov nastup.

Menadžer West Hama Olli Harder rekao je, dobar nastup Marthe Thomas. Kao napadaču bilo joj je teško u posljednjih nekoliko utakmica da ne postigne gol. Ali stvoriti dobre šanse.

West Ham menadžer Olli Harder (Izvor Athletic)

West Ham menadžer Olli Harder (Izvor: The Athletic)

I danas je uspjela staviti loptu iza. To će joj pružiti svijet samopouzdanja u budućnosti.

Tim vjeruje u to, jer smo s naše strane dobili negativne rezultate. Ali mislim da su naše nedavne igre bile dobre u smislu onoga što pokušavamo napraviti.

Došli bi ovakvi rezultati i performanse. Drago mi je da se to danas dogodilo i stvorit će samopouzdanje.

Voditeljica čitanja Kelly Chambers rekla je da mislim da nismo izašli s borbom. I želio bih zamoliti djevojke da izađu s nama danas. Pokušali smo igrati našu igru. Ali West Ham je vršio veći pritisak na nas nego inače.

Mislio sam da smo stvorili probleme u prvom poluvremenu. Nismo pokazali fleksibilnost. Pokazali smo protiv Manchester Cityja, a oni su nas upravo nazvali danas.

Igrači su igrali s ovim rezultatom. I trebali smo igrati bolje. Trebali bismo pokazati svoj ponos što smo što više završili u ligi. Iznimno se ispričavamo navijačima zbog našeg nastupa u prvom poluvremenu jer je bio neprihvatljiv.