Mitchell je vodio Jazz do pobjede, povijesne noći Ja Moranta

Koji Film Vidjeti?

The Utah Jazz izjednačio seriju, pobijedivši Memphis Grizzlies 141-129.

Kako se Donovan Mitchell prvi put vraća nakon što je propustio sedamnaest utakmica.

Igrači jazza pokazali su fenomenalan učinak dominirajući Grizzliesima veći dio četvrtine.

Zvijezdani špic Grizzliesa Ja Morant pokazao je nevjerojatne performanse, postavljajući rekorde i dajući povijesnu noć NBA-u unatoč porazu.

Donovan Mitchell se vratio i vodio Jazz do pobjede.

Nakon što je propustio 17 utakmica, uključujući 1. utakmicu Playoff-a, 1. kolo, Donovan Mitchell vratio se za Jazz u Game 2 i odmah izvršio veliki utjecaj na Jazzovu igru.

Kao što su dobili utakmicu 2 i izjednačili seriju 1-1 nakon poraza od Grizzliesa u utakmici 1.

Mitchell je predvodio startere postigavši ​​25 poena uz 2 skoka igrajući samo 26 minuta.

Još jedan fenomenalan nastup donio je zvijezda centra Jazz-a Rudy Gobert jer je spustio 21 poen, 13 skokova double-double uz tri asistencije i četiri blokade.

Bio je svuda oko terena, išao je i u napadnom i u obrambenom kraju.

Njegovo poricanje Ja Moranta na rubu jednog je od vrhunaca igre.

Slično tome, Mike Conley Jr. također je zabio 20 koševa i 15 asistencija double-double uz 4 asistencije.

Njegovo igranje puno je doprinijelo velikoj bodovnoj noći za jazz.

Royce O’Neale je pridonio 14 koševa uz 8 skokova i 4 asistencije.

Bojan Bogdanović zabio je 18 poena uz 3 skoka i asistenciju.

george "tyrus" murdoch.

S druge strane, šesti čovjek NBA godine 2021., Jordan Clarkson predvodio je klupu postigavši ​​16 koševa uz 6 skokova i asistenciju igrajući 22 koša koji su svi silazili s klupe.

Dok je Joe Ingles pridonio 14 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Ostali igrači klupe također su doprinijeli pobjedi jer je Georges Niang postigao 8 koševa igrajući 15 minuta, a Derrick Favors pao 5 koševa i 3 skoka igrajući 12 minuta.

Ja Morant ogromna bodovna noć.

Nije bilo usporavanja za čuvara zvijezde Grizzliesa i novajlija NBA-a 2020. Ja Moranta jer je u 2. utakmici pao 47 bodova protiv 1. nositelja Utah Jazza.

Unatoč tome što ga je Rudy Gobert branio, samo je nastavio pucati dok je snimao te stvarao povijesnu noć u svojoj karijeri.

Gobert je čak i uvelike blokirao Moranta, ali ipak, ostao je nesvjestan i nastavio napadati.

Ne bojim se, rekao je Morant. Mislim, to je njegov posao, zaštititi rub. To je moj posao kada napadam rub da idem završiti. Očito je dobio dobar blok, ali kao što ste vidjeli tijekom cijele utakmice, vratio sam se unutra.

Ispustio je 47 poena, 4 skoka i 7 asistencija i ostvario rekord u franšizi za bodove u igri doigravanja, a ovo mu je jedina druga utakmica u doigravanju.

Njegove bodove u ovoj utakmici ima igrač koji ima 21 godinu ili mlađi u povijesti NBA-a.

Pridružuje se elitnim igračima Lebronu Jamesu, Luki Dončiću, Magicu Johnsonu i T-Pacu koji su u 21. godini ili mlađima u povijesti NBA-a imali doigravanje s 40 bodova.

Također postaje igrač s najviše bodova na popisu.

Ja Morant povijesna noć

Ja Morant povijesna noć ( twitter.com )

Slično tome, tuče Luku Dončića i Kareem Abdul-Jabbar za najviše bodova u prve dvije utakmice doigravanja u karijeri u povijesti NBA-a, padom od samo dva boda od rekorda koji je postavio George Mikan.

Čast mi je što to mogu učiniti (zapis). Blagoslovljen sam što sam u poziciji u kojoj jesam i igram igru ​​na najvišoj razini, ali to mi uopće nije na pameti. Izgubili smo. Očito, nije bilo dovoljno. Zvijezda Memphisa Ja Morant nakon 47 bodova u karijeri.

Međutim, Grizzliesi su izgubili od Jazza unatoč Morantovoj ogromnoj bodovnoj noći.

Iako su najmlađa momčad, izvrsno im ide i svađaju se.

Grizzlies su najmlađa momčad u NBA doigravanju ove sezone s prosjekom od 24,3 godine.

S ekipom punom mladih igrača, momčad se sjajno bori protiv veteranskih timova.

Grizzliesi su se potukli i u 2. utakmici unatoč porazu.

Memphis je izgubio utakmicu, ali stekao je još više samopouzdanja ako je to moguće nakon što je u nedjelju navečer zapanjio Jazz 112-109 u otvaranju serije.

tko je joe buck sportski spiker

Mnogo sjajnih stvari večeras. Ali pokazali smo tim momcima da se možemo natjecati. Vole se natjecati. Možemo pobijediti ovu momčad, rekao je trener Memphisa Taylor Jenkins. Uspjeli smo. Dodao je, možemo se natjecati s njima.

Učit ćemo i rasti i ulagati sve svoje napore idući naprijed.

Pogotovo u trećoj četvrtini jer su smanjili ogromnih 20 bodova prednosti Jazz-a na dva boda.

Stvarno ponosan na našu grupu u toj trećoj četvrtini koja je uzvratila, smanjila vodstvo u igri s jednim posjedom, rekao je Jenkins. Ali 50-50 lopti, bodovi iz druge prilike u toj četvrtoj četvrtini, ne možete ih imati u tijesnoj igri s loptom.

Starteri Grizzliesa predstavili su se i u 2. igri.

Osim Ja Moranta, Dillon Brooks je ispustio 23 poena, 2 skoka i asistenciju.

Jonas Valanciunas donio je 18 poena, 6 skokova i 3 asistencije.

Jaren Jackson Jr ostvario je 16 poena, a 3 skoka u međuvremenu je Kyle Anderson ispustio 11 poena, 6 skokova i 3 asistencije.

Kako je serija sada izjednačena, bit će zanimljivije vidjeti tko se plasirao u sljedeću rundu.