Nba Vijesti

Houston Rockets napokon završavaju svoj 20. niz uzastopnih poraza

Koji Film Vidjeti?

Houston Rockets napokon završavaju svoj 20. niz uzastopnih poraza pobjedom nad Toronto Raptorsima u ponedjeljak.

Houston je prošle sezone teško osvajao prvenstvo, čak i u prisutnosti Jamesa Hardena.

Ova sezona ide čak i najgore za Rocketse s trgovanjem Jamesom, ozljedama igrača i uzastopnim porazima.

Čini se da njihov niz poraza nikad ne prestaje. Otkako je počelo 6. veljače nakon što su izgubili od San Antonia Spursa.

ima li marcus allen sina

Samo 24 sata nakon emocionalnog 20. uzastopnog poraza, to produžava njihov niz gubitaka na najgore u povijesti franšize.

Napokon su dobili noć koju su uvijek željeli; njihov dugi niz poraza završio je pobjedom nad Raptorsima.

Posljednju pobjedu Houston je imao 5. veljače protiv Memphis Grizzliesa, gdje su postigli 115 poena.

Tada su izgubili od San Antonio Spursa s pet razlike, 111-106. Nakon poraza nikada nisu uspjeli doći do pobjede.

U svojoj prethodnoj utakmici, Rocketsi su dijelili četiri sekunde od prve pobjede od 4. veljače u porazu od gromova 114-112.

Izgubili su s dva boda i produžili svoje gubitke na 20. mjesto, što je njihov niz poraza učinilo najgorim u povijesti franšize.

Prva pobjeda nakon 20. uzastopnih poraza

Ovi su gubici bili veliki udarac ne samo igračima već, što je još važnije, glavnom treneru Houstonovog novaka Stephenu Silasu.

Bio je vidno uzrujan na svojoj konferenciji za novinare nakon utakmice. Na pitanje o nizu poraza ostao je bez riječi i uznemiren.

Stephen Silas izgleda kao slomljeni čovjek nakon što su rakete izgubile 20. redom

Stephen Silas izgleda kao slomljeni čovjek nakon što su rakete izgubile 20. red (izvor: thebiglead.com )

Ono što se činilo kao san bez kraja zaustavio se nakon 20 utakmica.

22. ožujka, u ponedjeljak, pobijedili su Raptorse sa 18 bodova 24 sata nakon emocionalnog poraza u gradskoj grmljavini u Oklahomi.

Da bi prekinuo niz poraza, John Wall ispustio je svoj prvi Triple-dubl nakon pet godina. Wall je imao 19 poena, 10 asistencija i 11 skokova.

Njegov prvi triple-double od 5. veljače 2016. To je pomoglo Rocketsu da dođu do prve pobjede od 4. veljače.

Svih pet startera iz Houstona zabili su dvoznamenkasto do sredine treće četvrtine.

Jae’Sean Tate imao je 22 poena, Sterling Brown dodao je 20, Christian Wood postigao je 19, a Danuel House mlađi dodao je 12.

Houston je završio treću četvrtinu s vodstvom 88-86, a četvrtu četvrtinu otvorio serijom 9-1.

Houston je grubo započeo s Wallom koji je primio tehničku grešku za treću uzastopnu utakmicu nakon svađe sa službenim pet minuta u prvoj četvrtini.

Wood je pokupio svoju treću osobnu pogrešku za manje od tri minute u drugoj četvrtini, što ga je ograničilo na samo osam minuta bez rezultata u prvom poluvremenu.

Činilo se da će Houston produžiti svoj niz poraza na još jednu utakmicu za prvo poluvrijeme.

Nakon prvog poluvremena, Houston se izvukao i nastavio pobjeđivati, završavajući njihov niz poraza. Predali su Toronto Raptorsima 9. uzastopni poraz.

Houston je zamalo bio na putu da obori rekord u najdužem nizu poraza.

21. ožujka Houston je postigao rekord u najdužem nizu poraza u povijesti franšize.

Izjednačili su se za devetu najgoru u povijesti NBA-a i najdužu od Philadelphijeve rekordne serije od 28 poraza tijekom sezone 2014-15 i 2015-16.

Rocketsi su imali šest poraza od jednosezonskog rekorda i osam poraza od rekorda za najduži niz poraza.

No, pobjeda u ponedjeljak navečer prekinula je niz i spriječila ih da postave rekord.

Ova je pobjeda dala osmijeh i nade igračima Houstona, a posebno treneru momčadi, koji je bio izbezumljen nakon poraza prethodne noći.

Nekoliko sadašnjih i bivših NBA trenera posegnulo je za Silasom tijekom protekla 24 sata, nudeći poticaj i podršku.

je Michael Strahan u vezi 2019

Ti su razgovori pomogli da se Silasu podigne raspoloženje koje je poraslo kad je u ponedjeljak navečer zazvonio zadnji zvučni signal u Toyota Centeru, a prvogodišnji trener prigrlio je čuvara Houstona Johna Walla.

To je kao neopisivo za pobjedu u ožujku ove lude sezone, rekao je Silas. Baš sam ponosan na dečke.

Kad to volite prolaziti i boriti se tako jako.

I vidite razočaranje na licima igrača nakon gubitka za gubitkom za gubitkom.

Zatim ući u svlačionicu nakon današnje utakmice, i svi su samo sretni i radosni. Mislim, super je super i super.

Da, svejedno, jučer sam bio dolje i vani. Čini se kao prije tjedan dana.

Pregrupiramo se, okupimo i da, osjeća se puno bolje samo zato što znam da im je super.

John Wall i Stephen Silas nakon pobjede protiv grabljivica

John Wall i Stephen Silas nakon pobjede protiv grabljivica (izvor: ftw.usatoday.com )

Kao, što god bilo za mene, ali ja sam toliko sretan zbog tih frajera da ne moraju čuti za to i nositi se s tim.

Razlog za niz poraza

Houston je pobijedio u sedam od osam utakmica prije niza poraza i dobro započeo sezonu.

No, nakon što je zvjezdani centar Christian Wood ozbiljno uganuo gležanj u toj pobjedi protiv Grizzliesa, uklonivši ga u sljedećih 17 utakmica.

Houston je imao nekoliko drugih ključnih ozljeda tijekom serije poraza, uključujući stražare Victor Oladipo, Eric Gordon i Wall koji su propustili produžene dijelove.

Rocketsi su također postigli zajedničku odluku s momčadima koji su napadali P. J. Tuckera da se raziđu.

Nakon što je odlučio ne igrati u prvoj utakmici nakon All-Star pauze, na kraju ga je zamijenio za Milwaukee Bucks.

Zbog svega navedenog, Houston je tijekom niza u nekim igrama morao igrati u NBA-i s čak minimalno osam igrača.

Uprkos tome, uložili su sav svoj trud i svaku utakmicu igrali u nadi da će pobijediti.

John Wall, Stephen Silas

John Wall, emocionalna reakcija Stephena Silasa nakon pobjede (izvor: spojke.com )

Gubimo ravno 20, nismo bili zdravi, ali to nije opravdanje.

candace cameron bure suprug neto vrijednost

Jer svi su prolazili kroz zdravstvene i sigurnosne protokole i ozljede, rekao je John Wall, koji je u igri imao triple-double.

Samo smo izašli tamo i natjecali se, bez obzira na sve i što se događalo.

Rocketsi nikada nisu ispustili vodstvo nad Raptorsima nakon što su otišli naprijed kasno u drugoj četvrtini.

Napadač Houstona Danuel House Jr. pogodio je metar od 51 metra da pobijedi zujalicu na pola terena, dovodeći prednost Rocketsa do pet bodova.

Rekao sam, ‘Whoa, pa, možda je ovo noć. Možda ', rekao je Silas.

Imali smo utakmice u kojima smo cijelu utakmicu pogađali samo četiri trice. Sad smo pogodili šut na pola terena.

Osjećalo se kao da se može dogoditi nešto posebno. Za nas je posebna pobjeda nakon toliko uzastopnih poraza.

Bilo je prokleto vrijeme, čovječe, rekao je Christian Wood koji je u drugom poluvremenu postigao svih 19 svojih poena. Otprilike je vrijeme.

Houston ima još dug put prije nego što u potpunosti slave, ali ova pobjeda bila im je posebna.