Hawks je zapanjio Buckse u 1. utakmici istočnog finala

Koji Film Vidjeti?

Atlanta Hawks su se u srijedu navečer suprotstavili Milwaukee Bucksu za utakmicu 1 finala Istočne konferencije.

Bitka između dvije vrhunske momčadi Istoka završila je pobjedom Hawksa u igri 1 nad Bucksima.

Hawks je zapanjio Buckse, pobijedivši ih 116-113 i povevši u seriji 1-0.

Trae Young odustao je od povijesne izvedbe za pobjedu i dobio je pomoć Johna Collinsa zajedno s pobjednikom igre Clinta Capele.

S druge strane, Giannis Antetokounmpo i Jrue Holiday zajedničkim su naporima držali Jastrebove na nogama tijekom cijele utakmice.

Igra 1 pokazala je izvedbu i napor obje strane s nivoa A čineći seriju vrlo uzbudljivom i zanimljivom.

Bucksi su krenuli jako, poveli u prvom poluvremenu, ali Hawksi su se u trećoj četvrtini vratili i pobijedili u igri.

Snažan start Bucksa u prvoj četvrtini.

Bucksi su počeli vruće kad je Brook Lopez ispustio prvu kantu igre iza luka.

Trae Young brzo je uzvratio plovkom, a Capela je zakucala na dodavanje Younga i Jastrebovi su poveli.

No Bucksi su odmah poveli. Poslije su pokazali sjajan timski rad, dodavajući loptu prije nego što je Lopez zakucao na dodavanje Giannisa.

Young je došao do zastoja zbog vlastitog promašaja, ponovno smanjivši vodstvo na jedan bod.

koliko prstenova ima shannon sharpe

Giannis je izvukao prekršaj, ispustivši kantu s druge strane, a također je zakucao na dodavanje Jruea Holidaya.

Kevin Huerter smislio je skok i Hawksi su opet poveli.

Vraćajući se naprijed i natrag, bili su 14-13 na polovici prve četvrtine.

Giannis je smislio zakucavanje, a Collins je poskočno potezao kantu.

Bobby Portis srušio je zakucavanje dodavanja Holidaya, a Bucksi su bili ispred 26-22.

Nakon toga, Holiday se odvezao do ruba, srušivši jednoručno zakucavanje koje je hipiziralo klupu.

Lou Williams je potom dodao tricu s druge strane.

Četvrtina je završila 28-25 s vodstvom Bucksa.

Bucksi su ponovno poveli u drugoj četvrtini.

Giannis je započeo četvrtinu preokretnim rasporedom, a Bucksi ispred 34-28 dvije minute u četvrtini.

Huerter se okrenuo i ispustio skakač.

Nakon toga je pronašao Antetokounmpo Khris Middleton za zakucavanje s druge strane.

Imali su 38-31 dok je Giannis ispustio plovak sa 7:56 preostalih u četvrtini.

Young je uzvratio plovkom s druge strane i ispustio tricu na sljedećem posjedu.

Dodao je još jednu tricu, što je do samog vođenja od 8-2 dovelo do vodstva od četiri poena, otprilike na polovici četvrtine.

Capela je dodala zakucavanje na dodavanje Younga i Hawksi su bili na dva boda.

Nakon toga Middleton je napravio blijedi skakač s druge strane.

Huerter je srušio tricu i Hawksi su poveli za bod. PJ Tucker dodao je sljedeći raspored.

Bucksi su poveli s pet koševa jer je Holiday srušio tricu.

Young je brzo uzvratio dugačkom dvostrukom, a Holiday je srušio tricu s druge strane.

Danilo Gallinari smislio je tricu, a Holiday je odgovorio plovkom.

Četvrtina je završila 59-54 s pet bodova prednosti Bucksa.

Hawksi se vraćaju u trećoj četvrtini.

Imali su 58-65 tijekom minute u trećoj četvrtini.

Nakon toga, Clint Capela odvezao se do ruba, ali Lopez ga je blokirao, a Giannis sljedećeg.

Capela je napokon uspjela probiti obranu Bucksa i ispustila raspored na sljedećem posjedu.

Young's alley-oop Collinsu za zakucavanje, izjednačio je utakmicu na 65-65 s 9:18 preostalih u četvrtini.

Nakon toga, Holiday je zakucao Giannisa s druge strane, dovodeći Buckse u vodstvo.

Međutim, Huerter je ispustio skakača, a igra je još jednom izjednačila.

Collins se dosjetio nakon što je Young promašio, posljedično su Hawksi poveli pet bodova.

Holiday je odgovorio zakucavanjem jednom rukom, a Collins je uzvratio zakucavanjem na dodavanje Younga.

Young je uputio udarac iz kuke, a Hawksi 83:75 s 2:48 preostalih u četvrtini.

Holiday je srušio tricu, a Young je uzvratio tricom.

Nakon toga, Holiday je dodao još jednu tricu, a Gallinari je smislio dugačku dvostruku na drugoj strani.

Četvrtina je završila 88-85, a Hawks se vratio i poveo.

Hawksi su poveli u posljednjim sekundama.

Natjecateljska utakmica dviju momčadi nastavljena je još jednom u četvrtoj četvrtini.

Solomon Hill odvezao se ravno do kante, ispuštajući zakucavanje kako bi započeo četvrtinu.

Bryn Forbes srušio je tricu s druge strane.

Giannis je odbio Bogdana Bogdanovića odmah na rubu.

Nakon toga, Holiday je ispao skakač, izjednačivši utakmicu na 92-92 s manje od osam minuta preostalog za igranje u četvrtini.

U četvrtini im je ostalo 98-96 ispod šest minuta, dok je Giannis zakucao Middletona i još jednom izjednačio utakmicu.

Giannis je izvukao prekršaj, ispustivši kantu, a Bucksi su poveli sa 7 poena nakon što je Holiday srušio tricu.

Collins je dao otkaz Huerterovom promašaju, a Young je uputio udarac iz kuke izvukavši prekršaj.

Nakon toga, Pat Connaughton blokirao je Younga na rubu.