Nogomet

Euro 2020: Wales 1-1 Švicarska

Koji Film Vidjeti?

Wales se u prvom susretu na Euru 2020. borio protiv Švicarske, jer je Kieffer Moore najavio povratak u momčad s onim što bi moglo biti važna ravnoteža.

Njegov prvi početak u samo devet utakmica pod privremenim menadžerom Robert Page , napadač Cardiff Cityja. Bio je blizu toga da Walesu rano dođe u vodstvo. Kada Yann Sommer teško nagovarao glavu.

Švicarska je od tada preuzela kontrolu nad igrom. I, nakon što ste zloupotrijebili mnoge šanse. Na kraju su postigli gol kada veličanstven Breel Embolus došao u kut xherdan Shaqiri .

Od svog lijenog početka, Wales je sporo napredovao. Ali, 15 minuta prije Joe Morrell Moore je pronašao ključni križ.

Njegova sjajna glava u donjem kutu i poslala je malu. Ali velika torba velških obožavatelja u divlji Baku.

Obožavatelji su tada mislili da su im srca slomljena 10 minuta kasnije. Kad Švicarska zamjena Mario Gravanović zabio neposredno nakon prekida. Ali njegova namjera nije smjela biti u ofsajdu iza provjere VAR -a.

Švicarska je nastavila tražiti produžetke za osvajanje golova. No, odbijen je nizom finog očuvanja iz Danny Ward .

Pojačavanje švicarskog pritiska u prošlosti, s ravnopravnošću, zvučalo bi Walesu kao veliko olakšanje. U sljedećoj utakmici protiv Turske u srijedu u Bakuu.

Nakon što je Italija u prvom susretu u petak razbila Tursku s 3: 0. Druga utakmica Walesa u Bakuu mogla bi imati veliki utjecaj na njihovu nadu u plasman u nokaut fazu.

Crveni zid u Bakuu, nekoliko cigli kratak.

Wales je 58 godina čekao svoje vrijeme provedeno na suncu na Euru 2016.

Odsutan s velikog finala od Svjetskog prvenstva 1958. godine. I pokazao je svoj impresivan povratak u polufinale.

Bilo je to ljeto koje je zauvijek promijenilo nogomet u Walesu. I s preostalih osam članova tog tima. Izjava o misiji u stvaranju njihove povijesti.

Ovo je bila sasvim drugačija situacija u Francuskoj. U isto vrijeme, 24.000 velških navijača pojavilo se na stadionu Bordeaux prije pet godina.

Obožavatelji su pohvalili Wales u Bakuu (Izvor: Ace Sports)

Epidemija u Bakuu značila je da se Crveni zid pomiče samo stotinama.

Čuli su se na malom olimpijskom stadionu u Bakuu. Zbog čega su se osjećali kao susjedova špilja jer mještani nisu ispunili svoj zadatak.

koliko je star Aaron Rodgers iz zelenih zaljeva

Page se sjetio Moorea dok se vraćao na 4-2-3-1. Nakon razočaravajućeg vodstva iz kutije, općenito 3-4-3 na izgradnji.

Odluka je gotovo odmah utjecala na kaznu koju je Daniel James pronašao Morey. S labavo vezanom glavom preko prečke švicarskog vratara Sommera.

To je bilo slično prvom poluvremenu Walesa, koje je dobro organizirano. I igrali su sigurni protivnici.

Gareth Bale i Aaron Ramsey bili su manje uključeni. Nasuprot tome, obrana se borila da zauzme Embolo.

No, na kraju se Wales učvrstio. A Ben Davies i Ramsey približili su se kratkom uglu koji je doveo do Morrellinog blagog pada na Morey. Glava mu je opraštala njegov izbor.

Švicarska reprezentacija nosi velika očekivanja.

Švicarska je radila pod krinkom da je zlatna generacija. Kao rezultat toga, nekoliko članova tima osvojilo je Svjetsko prvenstvo do 17 godina 2009. godine.

I završili su na vrhu Europskog prvenstva do 21 godine 2011. godine. Uključujući veznjaka Arsenala Granita Xhaku i veznjaka Liverpoola Shaqirija.

No, iako je zaslužio osvojiti sedam od posljednjih osam. No, nažalost, kao domaćini Eura 2008, Švicarska se nije uspjela plasirati u drugi krug.

Švicarska reprezentacija ispunila je velika očekivanja (Izvor: Super Sport)

Tim Švicarske ispunio je velika očekivanja (Izvor: SuperSport)

Nisu imali sreće što do poluvremena nisu bili u prednosti. A Ferovović je bio zaveden, pogotovo svojim udarcem.

No, štrajkovni partner Embolo bio je u boljoj formi, iskrivljujući. I okretanje branitelja Walesa Chrisa Mephama i Joea Rodona.

Igrač Pacyja Borussia Monchengladbach rasterećen je u oba navrata početkom drugog poluvremena.

Prije nego što je vidio njegov udarac koji je Ward obranio i u kutu rezultata ušao unutra.

Embolo je umalo dodao trenutak nakon posjeka s lijeve strane. No, najbolnija od švicarskih gotovo promašaja tada je zatvorena. Prvo s pogotkom Gavranovića koji je poništen. A onda je Ward spasio nekoliko hitaca.