Euro Kup

Engleska se suočava s Italijom u finalu Eura nakon pobjede u srijedu

Koji Film Vidjeti?

Wembley: Engleska ulazi u finale Eura 2020 nakon pobjede nad Danskom 7. srpnja rezultatom 2 - 0

Bio je to dug i naporan put za reprezentaciju Engleske.

Nešto što zvuči poput bajke o Homerovoj Odiseji. No, za Tri lava čekalo se više od pet desetljeća.

Posljednji međunarodni turnir koji su osvojili bilo je finale Svjetskog kupa 1966. protiv Njemačke.

Svakako je to bio dugačak potez za momčad.

A Engleska i njezini ljudi sada iščekuju finalnu utakmicu 11. srpnja.

Suočavaju se s Italijom u teškoj kategoriji.

Ne treba reći, za šefa Engleske Gareth Southgate i njegovih igrača, bio je to trenutak trijumfa na kojem su od tada neprestano radili.

Postigli su podvig koji do sada nije postigla nijedna druga engleska strana.

Izborili su finale Europskog prvenstva.

Engleska vs Danska: drugo polufinale Euro 2020 | Euro2020 vijesti | Al Jazeera

Nakon 55 godina čekanja, momčad Engleske sada može sanjati o mogućnosti osvajanja trofeja europskog prvenstva (Izvor: Al Jazeera)

Golovi za obje momčadi

Vibracija na Wembleyu bila je električna. S više od 60 000 prisutnih navijača, bila je to atmosfera koju stadion već dugo nije osjećao.

Igra danske reprezentacije nije bila ništa manje zastrašujuća i Engleska se borila s danskim Dynamiteom.

Prije početka meča, Harry Kane , kapetan Tri lava, nadareni kapetan Danske, Simon Kjaer , s dresom koji je utisnuo Erikenovo ime i br. 10.

Značajna i s poštovanjem gesta engleske momčadi.

Pokazalo se nekoliko prilika za obje momčadi da postignu prvi uvodni gol tijekom prvog poluvremena, ali to je bio Danski Mikkel Damsgaard koji je napokon uspio. I to kakav cilj!

Bio je to sjajan udarac iz slobodnog udarca s preciznošću i snagom i golman Engleske Jordan Pickford nije imao šanse.

Zatim je nakon malo vremena došao red na Englesku. Raheem Sterling izjednačio rezultat nakon što je Kane otvorio otvaranje sa Sakom.

Nije bilo vremena za danskog golmana Kasper Schmeichel a Sterling je iskoristio priliku da uskoči.

Sterling postiže izjednačujući gol za momčad Engleske tijekom prvog poluvremena (Izvor: https://twitter.com/sterling7)

Kaneov rezultat vodi Englesku

Napetost se nakupila nakon prvog poluvremena. S jednakim rezultatom 1 - 1, gledatelji su bili zalijepljeni za utakmicu.

Ono što će se odigrati u sljedećih 45 minuta bilo je nervoze i, za obje momčadi, pritisak je bio prisutan.

Za Englesku je bilo od iznimne važnosti da zadrže svoj stav.

Potpuno su se srušili nakon što su izgubili polufinale Svjetskog kupa u Moskvi 2018. godine.

Nisu uspjeli proći ni na Svjetskom prvenstvu Italije 90 i Euro 96.

No, u jučerašnjoj utakmici bili su na mjestu. Igrali su dobro u susret kvalifikacijama finalista-natjecatelja za Euro 2020.

Psihički su bili usmjereni i pokazali svoju snagu i otpornost, dok su nastavljali gurati dansku obranu.

No kako je sat otkucavao, rezultat je ostao jednak i meč je nastavljen s 30 minuta viška.

Tada je nastupio trenutak prilike. Nakon VAR provjere, Sterlingu je dosuđena kazna jer Joakim Maehle pozabavio se veznjakom Man Cityja.

Nakon toga, Kane je maksimalno iskoristio i zabio za Englesku u skoku, na Schmeichelovu nesreću.

Kane Jubilant dok postiže pobjednički gol za Englesku u polufinalu Euro 2020. protiv Danske (Izvor: twitter.com/HKane)

gdje je matt hasselbeck išao na fakultet

Engleski tim stvara povijest

Bez sumnje, Tri lava učinila su jučerašnju utakmicu nezaboravnom: za sebe i Englesku.

Prolazak kroz još jedan neuspjeh bio bi veliki neuspjeh za njih i njihove obožavatelje.

Kane je igrao energično i žestoko, a njegov je rezultat bio presudan za ulazak njegove momčadi u polufinale Eura 2020.

Zajedno s ostalim momčadskim igračima bit će potreban da budu na vrhu svoje igre, ako žele dati talijanskoj momčadi priliku za nastup.

Talijani Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci dva su zastrašujuća igrača središnje obrane s kojima će se momčad Engleske morati boriti.

Sterling i Harry Maguire ključni su za utakmicu koja se igra u nedjelju. I oboje su spremni za finale Eura.

Razgovarao je engleski menadžer Gareth Southgate ITV Sport : Tako sam ponosan na igrače. Nevjerojatna je prilika biti dio. Navijači su bili nevjerojatni cijelu noć i znali smo da to neće biti jednostavno ... rekli smo igračima da ćemo, u nekom trenutku, morati pokazati određenu elastičnost i vratiti se s nekih neuspjeha. To smo učinili večeras.

Kad ste čekali sve dok moramo proći kroz polufinale, igrači su - s obzirom na ograničeno međunarodno iskustvo koje neki od njih imaju - odradili nevjerojatan posao ...

Danska pretučena, ali još uvijek visoka

Danci su bili emotivni zbog poraza od engleske momčadi.

Ali znali su da su u nezaboravnom četvrtfinalu Euro 2020 zauzeli vrlo čvrst stav kao kvalitativni igrači.

Bili su zaslužni za ovacije koje su dobili nakon utakmice.

Engleska se izborila s danskim dinamitom, jer je ovaj uzeo loptu u posjed.

Nakon Christian Eriksen 'Srčani zastoj tijekom utakmice protiv Finske, za njih je to bila duboka tuga i srce.

No, danski šef DenKapser Hjulmand i njegov tim izvrsno su se pokazali usprkos izazovima.

Pokazali su svjetsku nogometnu snagu karaktera i jedinstvo i duh momčadi.