Damian Lillard eruptira s 50 koševa na 20 udaraca protiv Pelicans-a

Koji Film Vidjeti?

Superzvijezda Portland Trail Blazersa Damian Lillard suludo je pucao na 50 sezonskih bodova na 20 hitaca.

CJ McCollum vratio se za Portland Trail Blazers večeras protiv New Orleans Pelicans-a.

To je navijače učinilo ekstatičnim i sretnima što su vidjeli svoju zvijezdu na terenu. S Damian Lillard i McColluma na terenu, navijači su sigurno dobili pobjedu.

Uzbuđenje navijača počelo je jenjavati dok su se Blazersi cijelu noć borili u obrambenom kraju protiv Pelikana Brandona Ingrama i Ziona Williamsona.

Unatoč tome, Trail Blazersi pokušali su sve kako bi došli do vodstva protiv Pelikana, čak i četvrtinu, ali još se ništa nije isplatilo.

Kako su Pelikanci u prvoj četvrtini porasli za 16 poena, a u drugoj četvrtini za 8 poena.

Portland je na poluvremenu zaostajao za Pelikansima 64-50. Košara Lillarda s 7:46 preostalih u trećoj četvrtini smanjila je minus na sedam.

gdje je jeremy lin išao na fakultet

New Orleans je vodio 95-82 kad je ušao u četvrtu četvrtinu.

Damian je pomogao promijeniti vodstvo u četvrtoj četvrtini

Na početku četvrte četvrtine izgledalo je kao da je igra na ruci Pelikana jer Trail Blazers nije mogao dekodirati igru ​​Pelikana.

Situacija se pogoršavala za Trail Blazerse, a činilo se kao da je pobjeda izmakla Blazersima.

Portland Trail Blazersi pobijedili su New Orleans Pelicans i vratili se 17 bodova.

Portland Trail Blazersi pobijedili su New Orleans Pelicans i vratili se 17 bodova (pic izvor: google image)

Međutim, Blazersi su napravili niz od 16-0 da bi smanjili deficit na jednoznamenkastu vrijednost. Nakon trčanja bili su 117-116 s Pelikansima, a Lillard je bio u središtu te vožnje.

Lillard je napravio dvije trice, polaganje i asistenciju za Trenta mlađeg za još tri. Uz to, također je izveo dva slobodna bacanja s 1,2 sekunde preostalo do kraja utakmice.

Damian je vodio trail-blazere do dramatične pobjede domaćina 125-125 nad New Orleans Pelicansom sa slobodnih bacanja.

Damian Lillard

Spašavanje Damjana Lillarda u 50 točaka (izvor slike: sports.inquirer.net )

U igri je Damian zabio 50 poena uz 10 asistencija i dobio double-double.

Odlazi protiv Pelikansa kako bi se vratio rekordno.

Zapis napravljen za Damiana Lillarda.

U sezoni je zabio 50 bodova sa samo 20 pokušaja terenskih golova, a s tim bilježi druge najviše bodove na 20 FGA ili manje od 1983. godine.

Utakmica od 50 poena bila je 12. za Damiana, što ga je sedmo mjesto na ljestvici svih vremena izjednačilo s Lebronom Jamesom.

Napravio je 6 trica i 18-18 slobodnih bacanja da bi dobio 50 poena za utakmicu u istoj utakmici. Ostvario je svoj 10. double-double ove sezone s večerašnjih 50 poena i 10 asistencija. Ovo mu je 10. utakmica s 10+ dodavanja ove sezone.

Lillard je postao tek četvrti igrač u povijesti NBA-a koji je zabilježio 16000+ bodova i 4000+ dodavanja u prvih devet sezona.

Sada za momčad Blazersa prosječno bilježi 30,5 poena i 8,0 asistencija po utakmici.

Reakcija na igru ​​Damiana Lillarda s 50 poena

TNT analitičar Reggie Miller spomenuo je Lillarda najstrašniji čovjek u zgradi sredinom četvrtog i vrata su se službeno otvorila.

Davide Chinellato, urednik talijanskih vrhunskih sportskih medija, tweetao je Unreal.

Damian Lillard je jednostavno nestvarno. 50 poena protiv Pelicans-a za njegov Blazers povratak 125-124 W. Uključujući 20 koševa u četvrtom.

Dameova sposobnost da neprestano isporučuje u vremenu kvačila je nevjerojatna. To je ono što ga čini kandidatom za MVP.

Osim Davidea, Damjanovog suigrača koji je vani zbog ozljede, Jusuf Nurkić također Damiana smatra kandidatom za MVP-a.

Isto tako, svestrani bek zvijezde Golden State Warriorsa Draymond Green također je na Twitteru pohvalio igru ​​Damijansa.

Draymond je tweetao, 50 na 20 snimaka je apsurd!

koliko vrijede aj stilovi

Na kraju se zahvalio Damjanu što ga je puno naučio i pohvalio Damjanov intervju nakon utakmice.

GSW-ov Steph proslijedio je tweet Draymonda i pohvalio svog All-star suigrača Damijana iz 2021. godine zbog njegove igre.

Kao što je potonji učinio isto tijekom svog intervjua nakon utakmice, dokazujući da NBA nije samo rivalstvo i smeće, već i poštovanje međusobne igre.

U intervjuu nakon utakmice, Damian je govorio o svom večerašnjem nastupu i pohvalio Stephena Curryja kao najvećeg strijelca u ligi.

Damian Lillard rekao je,Imamo nekoliko sjajnih strijelaca u našoj ligi.

Zatim je dodao, Očito, prvo mislimo na Steph Curry kad pomislimo na strijelce, najvećeg strijelca koji je ikad igrao u našoj ligi.

Što slijedi za Damiana Lillarda i Portland Trail Blazersa.

Dalje, razgovarao je o riziku u bilo kojem trenutku kako bi snimio metak u intervjuu nakon utakmice i imao povjerenja da će ući.

Na kraju je rekao, ako im uložite vrijeme i zaslužite te snimke. Očekujete rezultat.

Smatra težak rad, ostajanje skromnim, discipliniranim i dosljednošću, što ga čini onim što jest i pomoglo mu je u uspjehu.

Nakon današnje utakmice protiv Pelikansa, vratio se u razgovor MVP-ovog kandidata.

Ako nastavi s ovakvim noćima, naknadno bi mogao osvojiti prvenstvo.

Nakon povijesnog povratka nakon manjka od 17 bodova, Portland se sada izjednačio s 5. mjestom Denver Nuggetsom na zapadnoj konferenciji.

Suočit će se s Pelikanima u petak, 19. ožujka, na svom terenu.

Njihovo se samopouzdanje povećalo nakon današnje utakmice, a s povratkom Mccolluma nakon dva mjeseca izbivanja, Portland Trail Blazersi mogli bi postati smrtonosna i opasna momčad.

NBA postaje sve zanimljiviji kako dani prolaze kako mnogi igrači ruše rekorde za rekordima.

NBA je ove sezone prepun iznenađenja, a mnoge momčadi imaju mogućnost osvajanja prvenstava.