Nogomet

Copa America 2021: Brazil pobijedio Peru

Koji Film Vidjeti?

Brazil je preokrenuo polovicu svoje prve utakmice protiv Perua u četvrtak u svojoj drugoj utakmici Copa America i još uvijek pobjeđuje s 4: 0.

Bila je to deveta uzastopna pobjeda Selecaa. I još jedan vrhunac koji sugerira da su vlasti turnira favoriti za obranu svog južnoameričkog naslova.

Braniti Alex Sandro , Neymar, vezni Everton Ribeiro , i napadač Richarlison postigao pogodak na stadionu Nilton Santos u Rio de Janeiru.

Rezultat postavlja Brazil na vrh skupine sa šest bodova. Kolumbija je zaostala dva boda nakon remija 0: 0 s Venezuelom.

Kao što je izbornik Tite obećao, Brazil se pomoću Copa Amerike priprema za Svjetsko prvenstvo sljedeće godine u Kataru.

Šest igrača koji su propustili pobjedu nad Venezuelom od 3: 0 bilo je u sastavu koji će se suprotstaviti Peruu.

Iz prve momčadi izostali su vratari Alisson, branič Marquinhos i Renan Lodi, veznjaci Casemiro i Lucas Paquetá te napadač Richarlison.

Umjesto njih započelo je s Edersonom, Thiagom Silvom, Alexom Sandrom, Fabinhom, Evertonom i Gabrielom Barbosom.

Brazil je strijelac otvorio u 12. minuti.

Brazil je otvorio pogodak u 12. minuti nakon pada Gabriela Jesusa, a Sandro je pogodio kući i prišao blizu. No, novi igrači nisu se uklopili onako dobro kako je trener očekivao.

Međutim, naše prvo poluvrijeme nije bilo baš ono što smo očekivali, rekao je Tite. Intervenirali su Everton Ribeiro i Richarlison, dok je Brazil u drugom dijelu izgledao samouvjereno.

U 68. Neymar je pronašao loptu na rubu peruanske lopte i niskom loptom koja je pala na tlo pogodio vratara Pedra Gallesea.

Brazil je otvorio pogodak u 12. minuti kada je zabio Alex Sandro (Izvor: Prime Time Zone)

Brazil je otvorio gol u 12. minuti kada je Alex Sandro postigao pogodak (Izvor: Prime Time Zone)

Peru je pojačao pritisak, ali Brazil je napredovao do 89. kada je Ribeiro prvi put zabio iz blizine u reprezentaciji.

Richarlison, koji je nastavio na poluvremenu, postigao je konačni gol u produžetku nakon što ga je dva puta spasio Gallese.

Tite je rekao da je njegovoj postavi trebalo vremena da napravi promjenu koja će se na kraju prirodno pojaviti.

Uz to uvijek treba malo vremena. U drugom dijelu koristili smo puno napadača. Ali to je bilo zato što smo mislili da je to ono što igra treba, rekao je.

Upitani daju li južnoameričke momčadi Brazilu dovoljno težak izazov. Tite je rekao da je kontinentalni turnir dobar, ali volio bi igrati i za europske momčadi.

Želimo Španjolsku, Portugal i definitivno, želimo biti tamo sa svim tim iskustvom, rekao je. Ali kalendar ne pomaže.

Brazil je pobijedio 42, remizirao deset i izgubio samo četiri utakmice pod vodstvom Titea.

za koga Charlie Whitehurst igra

Štoviše, sljedeća utakmica Brazila na turniru Copa America bit će u srijedu protiv Kolumbije.

Najbolje četiri momčadi u svakoj od skupina plasirale su se u nokaut fazu.