Brooklyn Nets na vrhu Istoka: Kyrie se pojačava dok James odlazi zbog ozljede

Koji Film Vidjeti?

Brooklyn Nets popeli su se na prvo mjesto na Istoku nakon što su u srijedu navečer pobijedili Houston Rockets sa 120: 108 u Barclays Centeru.

Netsi su na utakmici dočekali Houston Rocketse, Netsi su se nadali prvom mjestu, a Rocketsi su željeli pobjedu.

Starter Rocketsa počeo je snažno stvarati 42 poena u prvoj četvrtini, a Netsi su pali samo 29 poena.

Rocketsi su napravili osam od svojih prvih devet udaraca, uključujući svih pet pokušaja 3 poena.

Kao posljedica vodstva od 24-6 u pet minuta igre. Rocketsov Irving postigao je osam uzastopnih koševa s par trojki za poravnanje rezultata.

No, Rakete su se nastavile okretati u ofenzivnom napadu u pucanju 15-od-19 ukupno i 7-od-9 iz dometa 3 poena u prvoj četvrtini kako bi povele 42-29.

Netsi dočekuju Rakete

Netsi dočekuju Rakete (izvor: youtube.com )

U međuvremenu, Irving i Harden kombinirali su 26 poena Brooklyna iz prve četvrtine. Do poluvremena Irving je imao 18, a Harden 17.

A Netsi su u prvom poluvremenu napravili samo 4 od 18 trica i izgubili su s 11 razlike

Rocketsi vode s 82-69 na pet minuta do treće četvrtine. Netsi su trebali nekoga da pojača i postigne gol kako bi smanjio rezultat.

Kyrie Irving pojačao za Mreže.

Nakon što su Rocketsi vodili 82-69, Netsi su pojačali. Irving je započeo seriju 12-0 sa šest bodova.

Tada je Griffin napravio obrnuti raspored, uključujući igru ​​s tri poena. Tada je Irving ispustio tricu unatoč tome što ga je čuvao Rocket's Harris.

To je smanjilo rezultat i Netseve dovelo do 82-81. Poslije je Timothe Luwawu-Cabarrot ispustio tricu i ubrzo je Brooklyn poveo 86-85.

Kyrie Irving vodi Netse

Kyrie Irving vodi Netse (izvor: netsdaily.com )

Bilo je to prvo vodstvo u utakmici za Netse, prije nego što su Rocketsi poveli sa 87-86 u četvrtu četvrtinu.

Netsi su bez ulaska u četvrtu četvrtinu bili bez svog zvijezde Jamesa Hardena.

Bilo je Kyrie Irving tijekom cijele utakmice dok je završio s 31 poenom, 12 asistencija i četiri skoka kako bi pomogao Brooklynu da pobijedi, porazivši Rocketse, 120-108.

Irving je preuzeo kontrolu nad odgovornostima rukovanja loptom s Jamesom Hardenom prisiljenim da neočekivano napusti igru.

Irving je svoju ulogu odigrao s velikim uspjehom jer su Netsi dobili utakmicu protiv Rocketsa.

Ispustio je double-double za pobjedu Netsa nad Rocketsima.

Bez Jamesa Hardena u igri, pritisak će biti Kyrie Irving pobijediti za Netse.

Kyrie je potporu koja mu je bila potrebna dobio od suigrača.

osim Kyrie Irving , Blake Griffin pružio je Netsima dobre minute s klupe završivši s 11 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Slično tome, Nicolas Claxton ponovno se solidno proveo na klupi.

Kako je u 21 minuti ispustio 12 poena, osam skokova, jednu asistenciju i veliku blokadu.

Joe Harris dao je doprinos Netsu i završio s 28 koševa u 7-of-12 šutiranju iz dubine.

Također je pogodio uzastopne bodeže od 3 poena u posljednjoj minuti kako bi zapečatio pobjedu. Pobjeda je Netsu donijela rekord od 33-15 u sezoni.

Kod Rocketsa Kevin Porter Jr vodio je momčad s 20 koševa u 31 minuti, a slijedi ga Danuel House Jr s 18 koševa u 30 minuta.

Gubitkom Houston pada na 13-34 godišnje.

James Harden odlazi u trećoj četvrtini zbog ozljede.

Harden je bio fenomenalan tijekom cijele ove sezone, posebno u ožujku, i nosio je Netse bez ostalih ključnih igrača za podršku.

Netsi su u igru ​​ušli s Jamesom i Kyrieom na koje se mogu osloniti.

No kako su Netsi ušli u treću, James je izašao iz igre zbog ozljede.

James Harden prisiljen je otići u drugom dijelu s 4 minute preostalog u trećoj četvrtini zbog ozljede tetive.

Harden je pretrpio nekoliko stezanja desne tetive i nije se vratio četvrtu četvrtinu.

Nadgledat ćemo ga. Nemam vam puno toga za reći, rekao je trener Steve Nash nakon utakmice. Uvjereni smo da to nije dugoročna stvar.

James izlazi iz igre protiv Rocketsa

James izlazi iz igre protiv Rocketsa (izvor: nba.com )

Nets and Rockets su u natjecateljskoj košarkaškoj utakmici bili nakon tri četvrtine rezultatom 91-89 početkom četvrte četvrtine.

Harden je tek u 27 minuta za Netse uspio zabiti 17 poena, 8 skokova i 6 asistencija.

Netsi su već zaostali za Kevinom Durantom jer se također suočava s ozljedom koljenice koja ga je udaljila posljednjih nekoliko mjeseci.

Ako i Harden propusti i druge igre, Netsi će se Irvinga osloniti na to. To nije novost za Netse.

Kako su uglavnom bili bez sve tri superzvijezde zdravi ili u postavi istovremeno.

Ovo su loše vijesti za Jamesa Hardena jer ove godine igra ulogu predvodnika MVP-a.

su povezani s eli manningom i peyton manningom

U ožujku iznosi blizu triple-double-a po utakmici, u prosjeku postižući 28,9 poena, 12 asistencija i 9,9 skokova po utakmici.

Netsi su ušli u ovu utakmicu s rekordnih 10-2 ovog mjeseca, što je učinkovito pokrenulo Hardena u NBA MVP razgovor.

Više za Brooklyn Netse

Više o Jamesovoj ozljedi tek treba izaći, ali Netsi i James nadaju se da neće biti dugoročno.

Nakon pobjede, Netsi sada zauzimaju prvo mjesto na Istočnoj konferenciji i stoje na 33-15.

Netsi će se vratiti u akciju ovog četvrtka jer je tim domaćin Charlotte Hornets, a nakon toga će se u nedjelju suprotstaviti Chicago Bullsima.