Bitka kod braće Ball: Pelikani protiv stršljena

New Orleans Pelicans suočili su se sa Charlotte Hornets u Spectrum Centeru, Charlotte za svoj redoviti meč.

Pelikani, sa zapadne konferencije, dok su stršljeni s istočne konferencije.

Ali također je sadržavao bitku između dva brata Ball.

Dok se Lonzo Ball iz Pelikana borio sa svojim mlađim bratom LaMelom Ballom od Stršljena.

Iako je LaMelo pobijedio starijeg brata u poentiranju.

Lonzo je bio taj koji je odnio konačnu pobjedu jer su Pelicans pobijedili Hornets sa 112-110 nakon povratka s leđa u drugom dijelu.

Od početka su se braća Ball međusobno branili, zabijali i još više činili utakmicu zanimljivom.

Osim bitke za Lopte, na utakmici su se našli i bodovi u strelcu čuvara Hornetsa Terryja Roziera.

I šest igrača Pelicansa koji pogađaju dvoznamenkasto.

Obje su momčadi ušle na teren bez nekih svojih ključnih igrača.

Pelikanci su zbog ozljeda igrali bez Ziona Williamsona, Brandona Ingrama i Stevena Adamsa.

Stršljeni su bili bez Devontea Grahama, Milesa Bridgesa i Gordona Haywarda.

Iako su bili malobrojni, momčad je sjajno odradila međusobno zadržavanje do posljednjih sekundi igre.

Prije nego što su Pelikanci odnijeli pobjedu s dva boda nad Stršljenima, zadržavajući priliku za mjesto na play-in turniru.

Pelikanci su poveli u prvoj četvrtini

Braća Ball: Lonzo Ball i LaMelo Ball, obojica su startala za svoje momčadi i sučeljavala se od početka.

Naji Marshall otvorio je noć tricom za Pelikane.

Dok je LaMelo uzvratio desnim bekom sa svoje trice nakon što je PJ Washington promašio udarac.

Pelikani su rano poveli sa sedam poena preko Stršljena na tricu Erica Bledsoea oko 5 minuta u prvoj četvrtini.

Lamelo je potom zakoračio u okvir za postavu, ali Willy Hernangomez ga je blokirao, a Bledsoe je povukao prekršaj dok je ubacio u koš, dajući tri boda Pelikanima i produžujući vodstvo na 8 bodova.

Nakon toga, Stršljeni su blokirali udarac Pelikana leđa u leđa spašavajući kante, što je Hornetsima dalo priliku za pogodak.

Caleb Martin postigao je tricu na drugoj strani za Hornets, a PJ Washington postigao je raspored u sljedećem posjedu da dovede utakmicu u bod.

koliko imaju djeca deion sanders djece

Međutim, Brad Wanamaker je napustio ofanzivni skok za Pelikane produžujući prednost Pelikana.

Cody Zeller odmah je odgovorio za Stršljene. Pogodio je leđa u leđa kako bi Pelicans zadržao unutar četiri boda.

Stršljeni su imali tri boda manje, a preostalo im je 1:18 da igraju u igri prije nego što su Pelicans Jaxon Hayes faulirali dok su ispuštali raspored koji im je donio tri boda.

Imali su 29-25 godina kada je sat pokazivao 30,6 sekundi.

Hayes je postigao pogodak da dovede utakmicu 31-25, a također je blokirao Malik redovnik , održavajući vodstvo.

Novak Pelicans Nickeil Alexander-Walker pogađa tricu s oko 65 stopa na zujalicu da završi četvrtinu 34-25.

Hornetsi se vraćaju u drugoj četvrtini.

Nakon što je Nickeil pogodio tricu, Pelikanci su u prvoj četvrtini poveli 11 bodova preko Hornetsa.

Kako je započela druga četvrtina, LaMelo Ball pogodio je skakača koji je presjekao vodstvo Pelikana.

LaMelo pogađa još jedan nakon što je izblokiran u gostima prije nego što je utakmicu doveo u roku od pet poena 36-31 s 9:34 preostalih za igranje u četvrtini.

Lamelo je ponovno pucao pogodivši tricu iza luka.

Terry Rozier pogađa raspored nakon što je promašio tricu smanjujući vodstvo Pelikana na bod.

Obje su momčadi naprijed-nazad pogodile udarac, a Hornetsi su zaostajali za Pelikanima više od pola puta u drugu četvrtinu.

Hornetsi su mogli povesti s 5:16 preostalih za igranje, ali Kira Lewis Jr. je povela odmah natrag polaganjem.

Nakon toga, Stršljeni su dobili svoj ritam vodeći dva boda vodstva s 4:43 preostalih u četvrtini.

Rozier je tricom produžio vodstvo. Ponovno pogađa još jednu tricu na dodavanju Caleba.

Hornetsi su poveli s 9 bodova, a preostalo im je 3:36 za odigravanje u drugoj četvrtini.

Nisu se tu zaustavili, Lamelo ubacuje u koš za polaganje donoseći im jedanaest bodova.

Konačno, Naji Marshall zabio je za Pelicans, ali LaMelo je odmah uzvratio polaganjem kako bi održao vodstvo.

Bili su na 51-60 s Hornetsima u vodstvu i minutom preostalim u poluvremenu.

PJ Washington pogađa tricu dok je sat za pucanje namotavao smanjujući vodstvo.

Loše dodavanje Hornetsa Biyomba Terry gotovo daje Pelicansima još jednu priliku za smanjenje vodstva, ali Biyombo je blokirao Bledsoea čineći njegovu pogrešku.

Otuda je četvrtina završila 57-67 Stršljeni 10 koševa prednosti.

Pelikanci su se pokušali vratiti.

Bledsoe je treću četvrtinu otvorio tricom za Pelicans, a Hornetsi su uzvratili desnim bekom izvodeći seriju 5: 0, a Terry je pogodio tricu, a PJ ispustio kantu.

LaMelo je kontrirao Bledsoeovu kantu polaganjem, nakon čega mu je stariji brat Lonzo uzvratio tricom.

Pelikani protiv stršljena: lopta Lonzo i LaMelo (izvor: sportski. yahoo )

Lonzo pogađa još jednu tricu odmah nakon toga smanjujući vodstvo unutar četiri poena.

LaMelo je također odgovorio uzvraćajući pogodak kantama unatrag.

Imali su 79-80 na polovici druge četvrtine.

No, Stršljeni nisu dopustili Pelikanima da pređu u vodstvo tijekom cijele četvrtine.

Zaostali su za Pelikanima s čak četiri poena za četvrtinu.

Dok su Stršljeni odgovarali na svaku kantu koju su Pelikanci napravili.

Vruće pucanje Terryja Roziera nastavilo je pomagati Hornetsima da zadrže vodstvo. Također je pogodio tricu s preostalih 3,7 sekundi u četvrtini koja je završila bodovanje u četvrtini.

Pelikani su uspjeli pobijediti.

Padajući za šest bodova ulazeći u četvrtu četvrtinu, Pelikani su očajnički tražili kante.

Učinili su to postigavši ​​prvu kantu četvrtine nakon minute i pol četvrtine.

Wes Iwnundu otvorio je četvrt s prvom kantom noći.

koliko djece.ima li philip rijeke

Ubrzo je James Johnson pogodio tricu na udarac, dovodeći utakmicu u okvir od dva poena.

Pelicans su prvi put u poluvremenu poveli, nakon što su u četvrtom igrali oko šest minuta.

Lonzo Ball tada je pogodio tricu produžujući vodstvo 104-100 na polovici četvrte.

Sada su Stršljeni zaostajali za Pelikanima sve dok LaMelo alley-oop PJ nije izjednačio utakmicu 105-105 s preostale tri minute igre.

Obje su strane nastavile izjednačiti rezultat i naprijed-natrag sve dok Hayes nije postigao koš na dodavanju Lonza donoseći Pelicansima dva boda prednosti.

Pelicans su poveli pet bodova, preostalo je 10,5 sekundi do odigravanja četvrtine.

Terry je u posljednjoj sekundi utakmice zabio tricu, ali bilo je prekasno i Pelicans su pobijedili Hornets sa 112-107.

Braća Ball se bore.

LaMelo Ball i Lonzo Ball suočili su se drugi put ove sezone. U prvom susretu LaMelo je nadmašio Lonza i također odnio konačnu pobjedu, ali ovaj put je bilo drugačije.

U ovom je susretu LaMelo ponovno nadmašio svog starijeg brata Lonzo Ball-a jer je LaMelo ispustio 22 poena, 4 skoka i 5 asistencija, dok je Lonzo pridonio 12 poena uz 3 skoka i 6 asistencija.

Međutim, Lonzo je bio taj koji je odnio konačnu pobjedu jer su Pelikani svladali Stršljene.

Braća su se opet pogodila kao nekada u djetinjstvu.

U jednom je trenutku LaMelo pokušao ukrasti loptu svom starijem bratu Lonzu nakon što je Lonzo zgrabio odbijenu loptu.

Ronio je da bi uzeo loptu od Lonza, ali dobio je prekršaj.

Tada se nisu čuvali veći dio utakmice, ali učinili su sve što su mogli za svoju momčad.

Obojica su svojim glavnim igrama održali svoju momčad u igri.

Njihove igre nisu razočarale jer su obojica stavili dobar broj na semafor.

Rozierovi bodovi u karijeri i Pelicans pogađaju dvoznamenkasto.

Još jedan vrhunac utakmice Terneya Roziera od Hornetsa, koji je u karijeri ispustio 43 poena, 4 asistencije i 5 skokova.

Spustio je 43 poena u šutiranju 16 od 36, uključujući sedam trica koji su igrali 42 minute.

Osim Terryja, PJ Washington postigao je 14 poena i 12 skokova double-double, uz 2 asistencije.

Cody Zeller vodio je klupu Charlotte, donoseći 17 poena i 8 skokova.

S druge strane, šest igrača Pelikana zabilo je dvoznamenkasto.

Počevši od Erica Bledsoea, koji je predvodio Pelicans postigavši ​​24 poena i 11 asistencija double-double uz 4 asistencije.

Slijedi James Johnson koji je pridonio 17 koševa i 8 skokova.

Tada je Naji Marshall zabio 13 poena, 2 asistencije i skok.

Lonzo Ball ispustio je 12 poena, 3 skoka i 6 dodavanja.

Slično tome, Jaxson Hayes ispustio je 18 poena, 8 skokova vodeći klupu Pelicansa.

Slijedi Nickeil Alexander-Walker koji je pridonio 13 poena, 3 asistencije i 4 skoka.

Ustrajnost Pelikana.

Unatoč tome što su poveli u prvoj četvrtini, Pelikanci su neuspjeli sljedeće dvije četvrtine, jer su imali čak 12 poena razlike.

No, ipak se držao i dao težak meč Hornetsima da bi na kraju pobijedili u posljednjoj četvrtini.

Ovo je Pelikansima bila četvrta pobjeda u posljednjih šest utakmica.

Jedino što sam rekao o ovoj momčadi jest da si pružamo priliku za pobjedu u svakoj utakmici, rekao je Bledsoe. Pokušavamo igrati svaku igru ​​i učiti iz nje.

Bledsoe je sjajno odradio posao za ekipu u odsustvu Ziona Williamsona koji je na neodređeno vrijeme zbog ozljede.

Ustrajali smo - ustrajali smo, rekao je trener Pelikana Stan Van Gundy.

Rozier je rekao da je obrana Pelikana u drugom dijelu bila razlika u igri.

Samo su pojačali svoj pritisak, uvodili su ključeve u mene, svaki put kad sam silazio s donjeg ekrana ili s lopte, gore su bili na meni, rekao je Rozier.

To osoblje je ono što ću vidjeti ostatak ove sezone i play-in.

Hayes je zabio posljednja četiri boda New Orleansa za pobjedu, a igrač druge godine nastavlja igrati igre za momčad.

Jedna stvar u vezi s Jaxom, mogao bi imati tendenciju da malo faulira, ali nikad ne odustaje od igre, rekao je Bledsoe. Njegova je energija velika.

Počinje zajedno nizati dobre igre, rekao je Van Gundy.

Rekao je trener Hornetsa James Borrego: Morate dati Hayesu tonu kredita, to je bloker šuta za vas.

Okrenuo je cijelu tu četvrtu četvrtinu - svojom prisutnošću, blokiranim udarcima i utjecao je na puno naših stvari u boji u četvrtoj četvrtini.